Ingolf Wunder

Rakouský klavírista Ingolf Wunder se dostal do světového povědomí, když získal druhou cenu na mezinárodní Chopinově klavírní soutěži ve Varšavě v roce 2010 a ocenění „Best Concerto“ a „Best Polonaise-Fantaisie“. Od té doby koncertuje po celé Evropě, Asii a Americe v nejprestižnějších sálech, jako jsou například Tonhalle v Curychu, vídeňský Musikverein či Konzerthaus, Laeiszhalle v Hamburgu, Festspielhaus v Baden-Badenu, koncertní síni Varšavské filharmonie a berlínském Konzerthausu.

Mezi nejvýznamnější události Wunderovy sezóny 2015/16 patří debut s Philharmonia Orchestra pod vedením Vladimira Ashkenazyho, spolupráce s MDR Sinfonieorchester v Lipsku pod taktovkou Dennise Russella Daviese a v Radio Filharmonisch Orkest, řízeným Markusem Stenzem. Na koncertním turné vystoupí s Hannoverskou NDR Radiophilharmonie, s Andrew Manzem v Salzburském Festspielhausu a s Bruckner Orchester v londýnské Cadogan Hall. Recitál přednese na Schubertiade Hohenems, mezinárodním festivalu Cervantino Mexico a na festivalu Ravinia.

Klavírista se dále představí v Chicagu, v New Yorku v muzeu Frick Collection, ve Washingtonu v muzeu Phillips Collection a ve Virginii. Vystoupením v Musikvereinu v Grazu uzavře koncertní sezónu 2015/16.

Ingolf Wunder nahrává exkluzivně pro Deutsche Grammophon. Jeho první významná nahrávka je chopinovský recitál z roku 2011 a jeho druhé CD 300 vyšlo v lednu 2013. První záznam jeho koncertu, zahrnující Čajkovského a Chopinovy koncerty, pořízený ve spolupráci s Vladimirem Ashkenazym a Symfonickým orchestrem St Petersburg, dostal cenu Classic FM´s Album of the Week.

Jeho poslední koncertní nahrávka „Chopin and Liszt in Warsaw“ obsahuje Lisztův Hexamerón, Morceau de Concert a Chopinovo Allegro de Concert pro klavír a orchestr s Jackem Kaspszykem a Varšavskou filharmonií.